برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

کاشت میلگرد ریشه

در یک سازه ستون ساختمان جز اصلی ترین اجزا اسکلت ساختمان می باشد در صورت تغییرات نقشه به هر علتی و جابجایی ستونها بعد  از ریختن فنداسیون تنها راهکار علمی و مهندسی بر اساس علم مقاوم سازی ، کاشت میلگرد است .


برای اینکار  محاسبات عمق کاشت میلگرد ستون براساس جدول طول مهاری کاشت میلگرد که در کاتالوگ شرکت سازنده چسب کاشت میلگرد است انجام میگردد و در سازه های خاص و باربری فوق سنگین  محاسبات عمق کاشت میلگرد براساس نرم افزارهای مخصوص طراحی می شود.
اشتباه رایجی که مهندسان ناظر و محاسب در محاسبه طول مهاری کاشت میلگرد وجود دارد این است که بدون در نظر گرفتن جدول کاشت میلگرد با توجه به عمق فنداسیون برای محکم کاری و برداشتن مسئولیت محاسباتی بیشترین عمق کاشت میلگرد را مجری و  پیمانکار کاشت میلگرد اعلام میکند مثلا در فنداسیون ۸۰ سانتی متر عمق کاشت رو بدون در نظر گرفتن سایز میلگرد ۷۰ سانتی متر  می دهند که این عمل جدا از اینکه غیر ضروری میباشد و استانداردهای عمق کاشت میلگرد را نادیده میگیرد در صورت بالا بودن تعداد کاشت میلگرد با توجه به گرانی چسب کاشت میلگرد هزینه سنگینی بر دوش مالک و سازنده تحمیل می کند.

 

 برای مشاوره رایگان در زمینه کاشت میلگرد با ما تماس بگیرید 09125772622

 

کاشت میلگرد


در صورتی که روش صحیح انتخاب طول مهاری کاشت بدین صورت است که ابتدا براساس نوع بار و وزن بار سایز میلگرد برای کاشت انتخاب میشود و بعد بر اساس سایز میلگرد طول مهاری کاشت براساس جدول کاشت یا نرم افزارهای مربوطه محاسبه می گردد.

 

 برای مشاوره رایگان در زمینه کاشت میلگرد با ما تماس بگیرید 09125772622

در این پروژه به علت تغییرات نقشه  و جابجایی ستونها بعد از بتن ریزی فنداسیون عملیات کاشت میلگرد با چسب اپوکسی ۲۱ بوسونگ ایتالیا توسط پیمانکاری وریاماتاک پیمانکار برتر کاشت میلگرد با پرسنل مجرب و آموزش دیده انجام پذیرفت

خدمات انجام شده :کاشت میلگرد ریشه جهت اجرای ستون
زمان انجام پروژه :سال 98
مکان پروژه :تهران
تعداد بازدید : 2386 نفر

امتیاز بدهید:

پروژه های مرتبط