برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


انکر پیچ بتن و کاربرد آن

ابتدا می خواهیم دریابیم که پیچ و اجزای تشکیل دهنده ی آن چیست. پیچ (Screw) یا بولت (Bolt) یک نوع بست محسوب شده که کاربرد متفاوتی در اتصالات دارد اجزای آن را یک استوانه فلزی تشکیل داده با برجستگی های مارپیچی دور آن که به آن رزوه نیز می گویند.

 

پیچ

 

گاهی اوقات برای همراهی با رزوه پیچ ها یک مکمل رزوه داخل نیز طراحی می گردد که به آن مهره (Nut) میگویند. رایج ترین کاربرد پیچ و مهره برای محکم کردن اجسام به یکدیگر و نگه داشتن اشیا ست.

 

پیچ

 

پیچ همواره دارای یک سر (Head) به اشکال متفاوت در انتهای آن است که وظیفه ی چرخش و راندن پیچ را در جسم مورد نظر ایفا می کند، ابزار معمول برای راندن پیچ شامل پیچ گوشتی (Screwdrivers) و آچار (Wrenches) می باشند. سر پیچ اغلب بزرگتر از بدنه ی پیچ است تا باعث جلوگیری از فرو رفتن آن در بستر بیش از طول مورد نظر گردد و هم بتواند یک سطح تحمل بار ایجاد کند.

 

پیچ بتن

 

بیشتر پیچ ها در جهت ساعتگرد تنظیم میگردند که به آن رزوه راست دست (Right-Hand thread) گفته می شود، پیچ ها با رزوه ی چپ دست (Left-Hand thread) در موارد استثنایی استفاده می شوند برای مثال زمانی که پیچ با رزوه ی ساعتگرد در معرض لنگر پادساعتگرد باشد که باعث شل شدن آن گردد مانند پدال سمت چپ دوچرخه که با رزوه ی چپ دست تنظیم شده است. اکنون در زیر تصاویر چند نوع از سر پیچ ها را مشاهده می کنید:

 

پیچ بتن

 

 برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید 09125772622

 

 

انواع پیچ ها و بولت ها:

بست های رزوه ای دارای ساق مخروطی یا غیر مخروطی هستند، بست های مخروطی برای اینکه بصورت مستقیم وارد یک بستر شوند طراحی گردیده اند، ولی بست های دارای ساق غیر مخروطی برای جفت شدن با یک مهره یا ورود به یک سوراخ رزوه خورده طراحی شده اند.

 

انواع پیچ بتن

 

پیچ بتن (Concrete Screw) یا تپکن (Tapcons) یا پیچ بنایی (Masonry Screw) یا پیچ کنفست (Confast Screw) یا پیچ آبی (Blue Screw) یا پیچ خود رزوه (Self-Tapping Screw) یا تایتن (Titen) یک پیچ از جنس فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) یا فولاد کربن (Carbon Steel) برای اتصال چوب، فلز و یا مواد دیگر به داخل بتن و یا مصالح بنایی است.

 

انکر پیچ بتن:

انکر پیچ بتن برای اتصالات موقت و دائمی مناسب می باشد. انکر پیچ بتن با تمامی انکر ها تفاوت دارد زیرا برای فیکس شدن در بتن نیازی به انبساط ندارد، پیچ بتن ها از رزوه ی بخصوصی بهره مندند، رزوه های آن دندانه ای سخت شده و کوتاه بلند می باشند. رزوه های دندانه ای و کوتاه بلند کمک میکند تا تراشه های بتن را همزمان با پیچ شدن در بتن بزداید. پیچ بتن ها ظرفیت تحمل بار بالا همراه با نصب سریع را ممکن میسازند. استفاده از پیچ بتن راه حل ایده آلی برای اتصالات موقت می باشد که به راحتی باز و بسته میشود. علاوه بر این وسایل و سازه های ساخته شده از چوب و فلز را میتوان به طور دائمی و با اطمینان انکراژ کرد.

 

 برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید 09125772622

 

موارد مصرف:

بسته به نوع پیچ بتن کاربرد آن نیز متفاوت خواهد بود و به طور عمومی در متریال های بتن، مصالح بنایی و سنگ ها، بلوک و آجرهای سخت و بتن های هالوکور مورد استفاده قرار می گیرند. چند مورد از اتصالات را در ذیل بیان خواهیم کرد:

  • نرده ها و هندریل ها
  • صندلی های استادیوم
  • فریم پنجره
  • فریم نما
  • سازه های داخل تونل
  • نصب وسایل دیواری برقی
  • نصب کرتین وال به روش استیک
  • فریم و لنگرگاه درب

به طور معمول دو نوع پیچ بتن با سر های Hex Head و یا Flat Head Philips وجود دارد. پیچ بتن های hex head دارای نصب راحت تری می باشند ولی بدلیل اینکه بعد از نصب سر آن بصورت برجسته دیده میشوند و دید مناسبی ندارند گاهی بسته به نوع شرایط و فضای نصب کاربر، پیچ بتن با سر Flat Philips را میتواند انتخاب کند.

 

پیچ بتن وریاماتاک

 

شما میتوانید با اطمینان خاطر از کیفیت و اصالت پیچ بتن های ارائه شده توسط شرکت وریاماتاک، با استفاده از فروشگاه آنلاین وریاماتاک خرید فرمایید.

 

 برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید 09125772622

 

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 5352 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.