برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


تخریب بتن با استفاده از ربات هیدرولیکی واترجت

استفاده از ربات هیدرولیکی واترجت

 

استفاده از روش های مکانیکی از جمله چکش های بادی همواره یکی از روش های تعمیر، نگهداری و تخریب ساختمان ها بوده است. اما در سال های اخیر استفاده از دستگاه های هیدرولیکی (ربات های هیدرولیکی واترجت) فراگیر شده که بسیار موثر و کارآمد است و مورد توجه پیمانکاران، مهندسان و بخش خصوصی قرارگرفته است.

نقطه اشتراک تمام سازه های بتنی نیاز به نگهداری و بازسازی آنها است و قطعا تمام این سازه ها در طول 15 یا 25 سال چرخه زندگی خود نیاز به تعمیر دارند. در بعضی موارد، کارفرما ممکن است نیاز به یک برنامه بازسازی گسترده داشته باشد.

 

دلایل آسیب به بتن

شایع ترین دلایل آسیب های بتن عبارتند از: واکنش قلیایی سیلیسی، خوردگی ناشی باران اسیدی یا نمک، آسیب فیزیکی ناشی از ترافیک، سرمازدگی و یخ زدگی های متناوب، کربنات کلرید و خوردگی فولاد.

 

روش های تعمیر بتن آسیب دیده

در حالت کلی دو نوع روش اصلی برای تعمیر وجود دارد: چکش ها یا مته ها بادی و تخریب هیدرولیکی(ربات واترجت)

چکش ها و مته ها با اینکه نیاز به سرمایه اولیه کمی دارند ولی کار کردن با آنها فشرده و مشکل بوده و دارای معایب بسیاری هستند. می توانند به میلگرد آسیب بزند. گرد و خاک زیادی تولید می کنند. بتن خوب و بد را به روش یکسان برش می دهند. سطح اتصال نامناسب و ناکافی ایجاد می کنند. ارتعاش و لرزه می تواند باعث ایجاد ترک اضافی در بتن شود. باعث وارد آمدن تنش و استرس به اپراتورها می شوند. بسیار پر سر و صدا هستند.

ربات واترجت

 

تخریب هیدرولیکی (ربات واترجت) عاری از هرگونه مشکلات جسمانی که ممکن است از طریق چکش ها و مته ها به اپراتورها وارد شود می باشد. این مشکلات تحت عنوان سندرم ارتعاش دست و دست یا HAVS شناخته می شوند، که به خاطر کار با ابزارهای ارتعاشی یا ماشین آلات به وجود می آیند و می توانند منجر به درد شوند و حتی ممکن است به معلولیت دائمی منجر شود.

با این حال، تخریب هیدرولیک ابزار بسیار خوبی برای نیازهای امروزی است. این روش مزایای بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به سیستم حذف انتخابی و دلخواه، بدون ترک خوردگی، بدون آلودگی گرد و غبار، سطح اتصال بالا و بدون صدمه به میلگرد اشاره کرد. در واقع، این روش می تواند برای تمیز کردن گرد و غبار و بتن نیز مورد استفاده قرار گیرد. سرعت بالا، صرفه جویی قابل توجه در نیروی کار(کارگر) و کار توام با آرامش در حین تخریب از جمله دلایلی هستند که باعث محبوب شدن این روش در بین سایر روش های تخریب بتن شده است.

ملاحظات سلامتی، بهداشتی و زیست محیطی یکی از مهمترین عوامل در مورد ساخت و ساز و تخریب می باشد که روش هیدرولیکی تمامی این ملاحظات را به نحو احسن برآورده می سازد.

 

برای مشاوره رایگان در زمینه تخریب بتن و سنگ توسط دستگاه واترجت با ما تماس بگیرید 09125772622

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 7076 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.