برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


چکش برقی چیست؟

چکش برقی یا electric hammer ابزاری است که معمولا برای قرار دادن میخ و پیچ در دل چوب و هر ماده‌ی دیگری به کار می رود. همان طور که از ترکیب واژگان مشخص است صحبت از یک چکش است که به جای این که دستی کار کند؛ با نیروی برقی کار می کند. معیاری که برای سنجش قدرت این گونه ابزارآلات استفاده می شود تعداد ضربه در دقیقه یا BPM می باشد. بعضی از مدل های چکش های برقی می توانند تا 10 هزار BPMs قدرت ارائه دهند. از این نمونه ها می توان در کارهای ساختمانی و دکوراسیون های داخلی استفاده‌ی بهینه داشت.

گاهی استفاده و کارکرد این چکش های برقی خیلی به hammer drill ، electric jackhammer ، electric chipping hammers و یا به electric breaking hammer نزدیک می شود. اما باید به خوبی این موضوع را مد نظر داشت که هر کدام از این ابزارآلات برای منظور خاصی طراحی و تولید شده اند. در نمونه‌ی حال حاضر؛ یعنی چکش های برقی هدف برآمدن از پسِ کارها و پروژه های کوچک تر است. در واقع جایی که به چکش و یا ابزاری از این دست احتیاج باشد (دریل) می توان سراغ این چکش های برقی رفت و انتظار نتیجه ی بهتر و بهینه تری داشت.

 

برای مشاوره رایگان در زمینه اجاره چکش برقی  با ما تماس بگیرید 09125772622

 

توانی که این ابزارها معمولا احتیاج دارند چیزی بین 600 الی 1100وات است. در نمونه های فوق العاده استاندارد؛ نیرویی تولیدی در سمت جلو و عقب چکش تقریبا برابر است و در نتیجه هنگامی که این ابزارحرفه‌ای در اختیار باشد؛ هیچ گونه مشکل و مزاحمتی متوجه اپراتور نخواهد بود.

 

چکش برقی

 

انواع چرخشی یا rotary نوعی از electric hammer ها هستند که نحوه‌ی عملکردشان کمی تفاوت دارد. در واقع هنگامی که نیاز باشد در ماده یا مصالحی سوراخ و حفره ایجاد شود (مخصوصا اگر کار در ارتباط با ماده ای سخت مثل بتن باشد) سراغ این نوع از چکش ها برقی می رویم.

یکی از مشکلات و انتقاداتی که متوجه این نمونه از چکش ها است و از طرف افراد حرفه ای تر مطرح می شود؛ ایجاد لرزه و یا اصطلاحا vibration است. به بیان دقیق تر در کارهایی که جزئیات در مقیاس های کوچک اهمیت پیدا کند گاها کمی لرزش های ایجاد شده از دقت کار می کاهد. در نتیجه معمولا از چکش های الکرتیکی در کارهای متوسط و نه خیلی دقیق استفاده می شود.

نکته‌ی دیگر راجع به این چکش های برقی محدودیت های استفاده بسته به ماده ای است که روی آن عملیات انجام خواهیم داد. معمولا تنها چوب و پلاستر (plaster) موادی هستند که می توان روی آن ها یا استفاده از چکش های برقی عملیات انجام داد. هرچند بعضی نمونه های سنگین تر روی بتن قابلیت استفاده دارند؛ اما همان طور که مشخص است؛ آن ها مخصوص استفاده در بتن طراحی شده اند.

 

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید 09125772622

 

چکش های تخریب بتن - Demolition hammer

بر خلاف سایر چکش ها؛ این نوع از چکش های تخریبی یا همان Demolition hammer ها به جای ایجاد حفره از طریق چرخش، به طور مستقیم در اثر ضربه سبب تخریب قسمتی مشخص از بتن می شوند.

معمولا هنگامی سراغ این نوع از چکش های تخریبی می رویم که امکان رسیدن به هدف از طریق چکش های چرخشی فراهم نباشد. پر واضح است که این چکش ها قدرت بیش تری در اختیار ما قرار می دهند و اگر بخواهیم دقیق بگوییم تخریب حاصل از به کارگیری این چکش ها 35 درصد بیش تر از نمونه های چرخشی است. این قدرت بیش تر معمولا مربوط به استفاده از پیستون بزرگ تر است.

اگر چه تعداد ضربه ای که در یک دقیقه توسط یک چکش تخریبی از این نوع تولید می شود؛ به مراتب کمتر از چکش های چرخشی است؛ اما به دلیل قدرت بیش تر تخریبی که در اثر استفاده از این چکش ها (demolition hammer) به دست می آید تا حد قابل قبولی بیش تر است. همچنین سرعت کار هم تفاوت قابل توجهی دارد.

 

 

البته همان طور که مخصوص کارهای بزرگ و سخت چکش برقی طراحی شده است؛ برای کارهای ریز و دقیق هم نمونه هایی مخصوص وجود دارد. این نمونه ها هنگامی به کار می آیند که دقت و ناحیه ای محدود و معدود از یک پروژه مد نظر باشد. این نمونه های معمولا یک مخزن کوچک هم برای جمع آوری گرد و خاک تولید شده دارند و فوق العاده برای محیط های بنایی مفید به فایده عمل می کنند. زیرا محیط کارگاه تمیز و سالم باقی می ماند.

در آخر این که نمونه هایی از چکش های برقی به وسیله ی باتری هم قابل کار هستند. این قابلیت یعنی اچراتور بدون محدودیت با راحتی بیش تری می تواند پروژه را به مقصود تعیین شده برساند. بسیاری از مدل ها باتری های قابل شارژ دارند و این باتری ها در یک قسمت کوچک روی وسیله قرار می گیرند و قابلیت تعویض دارند.

 

جهت اجاره چکش برقی با ما تماس بگیرید 09125772622

 

اجاره چکش برقی

 

انواع چکش تخریب و کاربرد چکش برقی

  • چکش برقی 7 کیلویی
  • چکش برقی 11 کیلویی
  • چکش برقی 30 کیلویی

اطلاعات کامل را در مقاله اجاره چکش برقی مطالعه بفرمایید

 

برای مشاوره رایگان در زمینه اجاره چکش برقی  با ما تماس بگیرید 09125772622

 

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 8840 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران