برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


نکاتی از تخریب بتن

چگونه قسمتی از سطحِ یک بتن را تخریب کنیم بدون این که بتن دچار آسیب یا شکست شود و تخریب بتن به شکل اصولی انجام گیرد؟

هنگامی که سر دو راهی تخریب قسمتی از بتن اجرا شده قرار می گیرید؛ به خاطر داشته باشید که تصمیم اشتباه ممکن است تمامی بتن اجرا شده را به خطر بیاندازد. اما توصیه عاقلانه این است که کار خود را گام به گام و مرحله به مرحله پیش ببرید. به این معنی که اگر احتمال می دهید ممکن است بتن در سطحی منظم، و صاف و صیقلی انجام نشود هیچ اشکالی ندارد که سطح رویین آن را اصلا بتن نریزید. شاید در در نگاه اول این یک اقدام و توصیه‌ی نامناسب باشد، اما دلپذیر و منطقی می شود هنگامی که به یاد آورید با این کار، نیازی به تخریب و ترمیم سطوح اجرا شده نخواهد بود.

 

اجاره هیلتی در تهران

تحویل در محل شما در تمام نقاط تهران

برای کرایه چکش تخریب هیلتی همین حالا اقدام کنید.

اجاره هیلتی

 

اگر به جای میلگرد؛ از سیم تقویت کننده برای مسلح سازی بتن استفاده شده بود؛ نگران نشوید. کافی است از یک اره‌ی کوچک و مخصوص که Sawzal نامیده می شود استفاده کنید و سپس با استفاده از یک چکش بزرگ یا همان چیزی که پتک می نامیمش بتن دور آن را بشکنید. این روش تخریب بتن به نظر بهینه و ساده ترین راه خواهد بود زیرا بتن کمترین آسیب را تجربه خواهد کرد و به علاوه، کار بسیار ساده پیش خواهد رفت.

اما حتی در صورتی که هیچ میلگردی در بتن یافت نشود، احتمال یافتن یک میلگرد انتظار که در فونداسیون ریشه دارد و به قسمت بتن شما وارد شده است وجود دارد. اگر در چنین شرایطی بودید، میلگرد را با اره آهن بر ببرید. سعی کنید تا جایی که می شود از لبه ی بتن میلگرد را قطع کنید تا بیرون زدگی نداشته باشد. اگر طول خیلی کمی باقی ماند می توانید از یک چکش برای فرو کردن آن طول کم به داخل فونداسیون(پی) استفاده کنید و سپس با صیقل دادن سطح آن را به حالت اول باز گردانید. یعنی به آب یا هیچ ماده‌ی دیگر اجازه ی ورود ندهید.

و اما یک نکته‌ی مهم دیگر راجع به تخریب بتن این است که از یک نوار در سرِ جک هامر(چکش برقی)، برای برداشتن لایه‌ای از بتن از سطح استفاده شود. در این شرایط نوار را در قسمت درز مانند می بریم و آن را از دو طرف می کشیم تا آن لایه جدا شود.

 

 

نکات ایمنی:

به یاد داشته باشید بلندکردن قطعات بزرگ بتنی نیازمند توجه ویژه است. زیرا می تواند منجر به صدمات جدی شود. کمر خود را خم نکنید و برای بلند کردن یک قطعه روی زانوهای خود بشینید و بلند شوید. اگر ابزارآلات مناسب را در اختیار دارید(فرغون) حتما از آن ها استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که هیچگاه با عجله هیچ کاری را در این حوزه انجام ندهید. زیرا می تواند منجر به آسیب های فوق العاده جدی شود.


 

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 6224 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.