برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


معنی آپشن ها در مشخصات فنی انکرها

مشخصات فنی انکر بولت ها

انکر بولت ها‌ به منظور نصب صفحه‌های فلزی، نصب و ثابت نگه داشتن ماشین‌ها و ابزارهای ‌صنعتی استفاده می‌شود. شکل ظاهری انکر بولت شامل یک قسمت‌ رزوه شده و یک قسمت نگه دارنده است. قسمت نگه دارنده باید داخل فونداسیون قرار گیرد و قسمت رزوه شده برای نصب صفحه یا دستگاه، خارج از فونداسیون بماند. با توجه به اندازه رزوه می‌توان ارتفاع نصب دستگاه را تنظیم کرد. اگر برای نصب صفحه ستون از انکر بولت استفاده می‌شود، برای تنظیم تراز روی صفحه نیز از اندازه بسته شدن مهره بر رزوه استفاده می گردد. انکر بولت‌ها باید دارای درجه استحکام و تنش تسلیم بالا‌یی بوده و در عین حال ضدزنگ و ضدخوردگی باشند. انکر بولت باید با توجه به نوع کار دارای طول مناسبی نیز باشد. انکر بولت از لحاظ نوع و عملکرد به دو دسته مکانیکی و شیمیایی طبقه بندی می شود که روش شیمیایی عملکرد بهتر و درنتیجه مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

 

 

تأییده ی ETA

در راهنمای ETA دوازده آپشن مختلف وجود دارد که پارامترهای عملیاتی مختلفی از جمله استقامت بتن و شرایط آن(مثلا ترک‌دار بودن یا نبودن بتن)،مسیر نیروی وارده و معیاری چون فاصله از لبه و فاصله انکرها از هم را پوشش می‌دهد. از این میان آپشن یک(بتن ترکدار و بی‌ترک) و آپشن هفت عمومی‌تر و آپشن ۶ و دوازده کمتر عمومی هستند.

اگر در جدول نگاه کنید، در هر ردیف آپشن‌های دوازده‌گانه مشخص شده و در دو ‌ستونِ اول نوع بتن از لحاظ ترک، در دو ستونِ دوم کلاس بتن مورد استفاده، در دو ستونِ بعدی جهت بار وارده(کششی،تنشی و فشاری)، در ستونِ بعدی امکان کاهش فاصله از لبه و در ستون آخر روش طراحی برای هر آپشن مشخص شده است.

پس محصولاتی(اعم از انکر شیمیایی یا مکانیکی) که تاییدیه آپشن یک (option 1) دارند امکان کاشت در هر دو بتن ترک‌دار و بدون ترک دارند، در بتن کلاس ۲۰/۲۵ و بالاتر و برای بارهای کششی و تنشی مناسب هستند، امکان کاشت نزدیک لبه و نزدیک انکر دیگر را دارند.

 

برای مشاوره رایگان  تماس بگیرید 09125772622

 

گردآوری و ترجمه: Bossong
منبع: ETAG 001

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 5084 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.