برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


مزایای استفاده از واترجت

استفاده از واترجت برای تخریب بتن مزایای خاصی هم برای اپراتور و سایر کارگران و هم برای افرادی که در نزدیکی محل کار یا زندگی می کنند دارد. خطرات ناشی از گرد و غبارهای سیلیسی و ذرات دیگر و همچنین آسیب های ناشی از ارتعاشات ثابت و بلند کردن چکش های سنگین از بین می رود. سر و صدای ایجاد شده در محیط اطراف هنگام کار با دستگاه تخریب هیدرولیکی بسیار پایین است. با توجه به اینکه هیچگونه آلودگی صوتی ندارد امکان استفاده در مناطق حساس مانند نزدیک هتل ها، بیمارستان ها و سایت های مسکونی وجود دارد. به پیمانکار این امکان را می دهد تا ساعت ها بدون وقفه کار کند در حالیکه در سایر روش های تخریب مکانیکی – چکش و مته و .... – این کار میسر نیست.

دستگاه هیدرولیکی(واتر جت) از سیستم تخلیه آب با فشار بالا استفاده می کند که در طی آن آب به حفره ها و ترک های مویی موجود در سطح بتن نفوذ می کند. هنگامی که فشار ایجاد شده ناشی از آب در داخل حفره ها بر فشار بتن غلبه می کند "انفجار" رخ می دهد. این بدان معنی است که یک دستگاه تخریب کاملا قابلیت کنترل را دارد. حذف موردی(انتخابی دلخواه) یکی از اصول اساسی تخریب هیدرولیکی است یعنی شما می توانید آن مقدار از بتنی را که نیاز به تعمیر، حذف و تقویت دارد برش دهید.

 

بهبود اتصال و پیوند

واترجت سطح اتصال بهتر را فراهم می کند. چکش های بادی تمایل دارند که یک سطح صاف برجای بگذارند، در حالیکه واترجت ها یک سطح ناهموار - دارای قله ها و دره – به وجود می آورند تا فرایند قفل و بست و اتصال به خوبی انجام شود. آزمایش های مستقل ثابت کرده اند که پیوند سطح آماده شده در این روش حداقل 50 درصد بالاتر از دستگاه های سندبلاست و چکش های بادی است.

 

 

با توجه به اینکه تخریب با استفاده از آب(واترجت) بدون ضربه می باشد لذا هیچگونه نگرانی از بابت اینکه ناحیه برش در اثر ضربه یا لرزش آسیب ببیند وجود ندارد. هنگامی که میلگرد یا سایر فولادهای مدفون در بتن بوسیله چکش متلاشی می شود، ارتعاشات عمیق به جان بتن منتقل می شود. در نتیجه میلگرد دچار شکستگی های ریز و پوسته پوسته شدن می شود که این مسئله باعث بروز مشکلات احتمالی در آینده شود به خصوص پس از آن که بتن جایگزین می گردد.

برای مشاوره رایگان در زمینه تخریب بتن و سنگ توسط دستگاه واترجت با ما تماس بگیرید 09125772622

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 5658 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.