برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


عملیات کاشت رول بولت

پروژه کاشت رول بولت به روش شیمیایی جهت نصب پایه دستگاه تراش

 


مکان: کارخانه تراشکاری دیفرانسیل ماشین آلات سنگین راه سازی
هدف: کاشت 10 عدد بولت به فونداسیون کف کارخانه 
زمان: تابستان 99

روش نصب:


ابتدا با استفاده از محاسبات صورت گرفته بنا گردید جهت نصب پایه دستگاه تراش 10 عدد میلگرد نمره ی 32 در این نصب استفاده گردد که باید بعد از رزوه کردن قسمت فوقانی آن به رول بولت تبدیل شوند. سپس به وسیله ی جرثقیل سقفی پایه ی دستگاه تراش بر روی زمین قرارداده شد تا محل اتصال روی فنداسیون به دقت علامت گذاری شود. بعد از بلند کردن پایه ها، نقاط علامت گذاری شده به وسیله ی دریل و مته ی شماره ی 40 حفاری گردید.
باید توجه داشت قطر میلگرد های آج دار که بر روی آن شماره گذاری می شود در واقع قطر جان میلگرد می باشد و اندازه بال تا بال روی آج میلگردها همیشه چند میلی متر بیشتر می باشد که باید به آن دقت نمود تا مته ای انتخاب گردد که مناسب کاشت مورد نظر باشد.
در این پروژه بیرون به بیرون دو طرف بال میلگرد نمره 32، 36 میلیمتر می باشد که در تصاویر نیز دیده می شود. منتها قطر میلگرد در قسمت فوقانی که پس از رزوه شدن تبدیل به رول بولت گشته است  30 میلیمتر می باشد.
در نهایت محل های جاگذاری شده با مته ی نمره 40 حفاری و پس از تخلیه سوراخ ها از گرد و غبار به وسیله ی فرچه و دمنده عملیات کاشت آغاز گردید.
همانطور که پیشتر نیز گفته شد دو سوم عمق حفره به وسیله ی چسب کاشت میلگرد پر گردید و سپس میلگرد را به صورت چرخشی وارد سوراخ می کنیم تا بتوانیم کاشت مطلوب و استانداردی را داشته باشیم.
حال زمان نصب پایه دستگاه تراش می باشد که به دقت هرچه تمام تر صورت گرفت.

 

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 3944 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.