برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
فکس : 02188176024 موبایل : 09125772622 تلفن : 02188176033

روش های برش بتن

2017-11-20
وریاماتاک
اشتراک گذاری:
روش های برش بتن

برش بتن با استفاده از کاتر (کف­بُر) (Cutter machines)

از روش های متداول برش بتن استفاده از دستگاه كف بر يا كاتر است. دستگاه های كاتر به صورت هیدرولیکی، برقي و ديزلي کار می کنند. اساس کار کارترها به این صورت است که با استفاده از ديسك های الماسه - در سايز های مختلف – شیارهایی در جان بتن ايجاد مي گردد. عمق این شیارها به اندازه ی الماسه بستگی دارد و ممکن است به 50 سانتیمتر هم برسد. شیارهای ایجاد شده به صورت خطوط كاملا مستقيم هستند. از موارد کاربرد کاتر می توان به برداشت قسمت های خراب كف خيابان و پیاده رو، ايجاد راهرو برای عبور آب و تاسيسات در كف های بتنی، برداشت كامل كف های بتنی، باز كردن حفره های عميق و ... اشاره کرد. دقت برش بتن با استفاده از کاتر بالا بوده و صفحه برش کاملا صاف و یکدست می باشد.

برش بتن با استفاده از دیواربُر (Wall Sawing machines)

دستگاه های عمودبُر بر روی ديوار و سطوح عمودی نصب شده و عمل برش صورت می گیرد. با توجه به اینکه در این روش، برش به صورت تيغه اي انجام می شود دقت کار بالا بوده و محل برش کاملا صاف مي باشد. تیغه های برش اندازه های مختلفی دارند لذا با تغيير قطر این تيغه ها، می توان برش هاي با ابعاد طولی و عرضی مختلف را انجام داد.

مشاهده تصاویر و فیلم مربوط به انجام پروژه برش بتن توسط دستگاه وال ساو -  Wall SAW

برش بتن با استفاده از سیم الماسه (Wire Sawing machines)

از جديدترين و پرکاربردترین روش هاي برش بتن – مخصوصا بتن مسلح - استفاده از سیم الماسه یا همان برش سیمی است. این روش بیشتر در قطعات بتنی بزرگ و حجیم به کار می رود. این روش ابتدا در صنعت معدن استفاده می شد. برش در این روش توسط سیمی كه از یك طرف به دور بتن و از طرف دیگر به دستگاه برش وصل می باشد صورت می گیرد. بدیهی است که طول سیم به ابعاد بتن بستگی دارد.

از مزایای این روش در مقایسه با سایر روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد شکل های مختلف با اندازه های دلخواه
  • قابل استفاده در سطوح عمودی، افقی و شيبدار
  • عدم ايجاد آلودگی صوتی
  • پیوسته بودن برش
  • صرفه جویی در زمان و هزینه
  • عدم محدوديت در ابعاد برش
  • دقت و سرعت بالا

برش بتن با استفاده از دستگاه اسپیلتر

دستگاه تخریب اسپیلتر که بسیار پرقدرت می باشد نیروی بسیار زیادی به سنگ و بتن وارد می کند و باعث فروپاشی آن ها می شود. این دستگاه قادر است سخت ترین سنگ ها را خرد و متلاشی سازد. برای شروع کار ابتدا در داخل سنگ یا بتن سوراخی به ارتفاع تقریبی 50 سانتی متر حفر می کنیم. سپس گوه های جک دستگاه را به منظور حصول اطمینان از عدم لرزش و لغزش احتمالی تنظیم می کنیم. با روشن شدن دستگاه ظرف چند ثانیه نیروی هیدرولیکی پر قدرتی به سنگ و بتن وارد شده و آن را دونیم می کند. دستگاه تخریب اسپیلتر قادر است در سطوح شیبدار و در زاویه های مختلف کار کند. از قابلیت های دیگر این دستگاه می توان به امکان استفاده از آن در عمق آب اشاره کرد.

جهت مشاوره رایگان در زمینه تخریب و برش بتن با ما تماس بگیرید. 09125772622

تعداد بازدید : 812 نفر

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.