برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


تقویت سقف دال بتنی

در این پروژه سقف دال بتنی ۳۳ سانتیمتری پارکینگ به علت جابجایی دیوار حائل فاصله بین محورها یک متر اضافه شده است به همین دلیل سقف مقدار جزئی نشست کرده است. گروه پیمانکاری وریاماتاک برای تقویت سقف که معبر تردد خودروها نیز هست از روش تقویت سقف دال بتنی از روش دوخت با  تسمه فلزی استفاده کرده است.


روش کار بدین صورت است که ابتدا  با فاصله  آکس ۹۰ سانتی متر به صورت عرضی کاور سقف با کاتر به عمق حداکثر ۳ سانتی متر  دو خط موازی  برش داده می شود  در طول قرارگیری تسمه فلزی  به فاصله هر ۳۰ سانتیمتر کرگیری انجام میگیرد جهت کاشت بولت  بعد بین دو خط کاتر زده شده کاور بتن به ضخامت حداکثر ۳ سانتی متر تخریب میشود جهت قرار گیری و همسطح شدن تسمه فلزی ۱۵ میلیمتری با سطح روی  سقف زیرا روی سقف پارکینگ  کفسازی ندارد و فقط رنگ اپوکسی میخورد .

 برش و چیپینگ سقف برای نصب صفحه


بعد از آن بولت بوسیله چسب هیلتی RE500-V3  در سوراخهای کرگیری شده کاشته میشود.
عملیات تخریب و برش کاور بتن در زیر سقف نیز به همان شکل روی سقف انجام می گیرد تسمه های فلزی از زیر و رو در مکان تعبیه شده قرار میگیرد تسمه زیرین به وسیله پیچ بولت در زیر سقف نگه داشته میشود قبل از سفت کردن پیچ حد فاصل بین تسمه فلزی و سقف مضرس شده با چسب گروت سه جزئی  سیکادور ۴۲  پر میشود و بعد از آن پیچ بولت سفت میشود تا حد فاصل بین تسمه سقف کاملا پر شود چسب گروت سیکادور ۴۲ خاصیت ارتجاعی و لرزشی دارد.
در قسمت روی سقف نیز ۱۵ میلیمتر گروت زیر تسمه قرار میگیرد بولت به تسمه جوش داده می شود.
بدین صورت مقاومت سقف بوسیله  تسمه های فلزی به هم دوخته شده بالا می رود.

ویدیو های مربوط به توضیح روند انجام کار مربوط به این پروژه را در ذیل مشاهده بفرمایید.

 

 

 

خدمات انجام شده :تقویت سقف دال بتنی | انکر بولت شیمیایی |
زمان انجام پروژه :سال 97
مکان پروژه :تهران
تعداد بازدید : 8012 نفر

امتیاز بدهید:

پروژه های مرتبط