برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


برش بتن

برش بتن

گاهی لازم است به منظور تامین نیازهای مختلف، تغییراتی در ابعاد و وضیعت بتن موجود ایجاد شود و تمام یا قسمتی از یک سازه بتنی حذف گردد. برای این منظور با توجه به نوع نیاز و حجم عملیات از روش های مختلفی برای برش استفاده می شود.

روش های سنتی تخریب و برش بتن به دلایل مختلف از جمله، سرعت کم اجرا، دقت پایین، پر خطر بودن، هزینه بالا و .... تقریبا منسوخ شده است. امروزه از روش های متنوعی برای برش و تخریب بتن استفاده می شود. از مزیت های روش های جدید می توان به عدم ایجاد آلودگی صوتی، سرعت اجرای بالا، کاهش خطرات جانی، دقت بالا، عدم وارد آمدن ضربه قابل توجه به سطح بتن و ... اشاره کرد. برخلاف روش های سنتی که به اکیپ اجرایی با تعداد نفرات بالا احتیاج دارد در این روش ها نیازی به نیروی کار زیاد نیست.

انتخاب نوع روش برای انجام برش به نوع مصالح (بتن یا سنگ)، نوع نیاز، حجم و ظرافت کار بستگی دارد. امروزه دستگاه های برش بتن به دلیل طراحی خاصی که دارند به راحتی می تواند انواع برش ها را در حجم ها و شکل های مختلف در بتن انجام دهند. برخی از این دستگاه ها بسیار پیشرفته بوده و به صورت اتوماتیک کنترل می شوند. از متداولترین روش های برش بتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برش بتن با استفاده از دستگاه اسپیلتر
  • برش بتن با استفاده از کاتر (کف­بُر)
  • برش بتن با استفاده از سیم الماسه
  • برش بتن با استفاده از دیواربُر
  • برش بتن با استفاده از سوراخکاری (کُرگیری)
  • برش بتن با استفاده از واترجت

برای مشاوره  رایگان در زمینه برش بتن و انواع روش برش بتن با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 6379 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.