برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

بتن چگونه ساخته می شود؟

اشتراک گذاری:

نحوه ی ساخت بتن

 

بتن مخلوطی از خمیر و سنگدانه ها یا سنگ ها است. خمیر تشکیل شده از سیمان و آب، سطوح متراکم کوچک و بزرگ را پوشش می دهد. از طریق یک واکنش شیمیایی به نام هیدراتاسیون، خمیر سفت و مقاوم می شود به شکل سنگ مانندی که بتن نامیده می شود در می آید.

در طی این فرآیند بتن دارای ویژگی قابل توجهی می گردد: زمانیکه آن به تازگی مخلوط می شود، پلاستیکی و قابل انعطاف است و هنگامی که سخت می شود، قوی و بادوام می شود. این ویژگی ها توضیح می دهد که چرا بتن می تواند آسمان خراش ها، پل ها، پیاده رو ها و بزرگراه ها، خانه ها و سدها را بسازد.

کلید دستیابی به یک بتن قوی و بادوام در اندازه گیری دقیق و مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده است. مخلوطی رقیق که خمیر کافی برای پر کردن تمام فضاهای خالی بین سنگدانه ها را ندارد، قرار دادن آن دشوار خواهد بود و سطوح خشن و بتن پر منفذی را تولید می کند. مخلوطی که بیش از حد خمیر سیمانی دارد، به آسانی قرار داده خواهد شد و سطح صافی تولید خواهد نمود؛ با این حال، بتن حاصله مقرون به صرفه نیست و می تواند به راحتی ترک بخورد.

قدرت خمیر به نسبت آب به سیمان بستگی دارد. نسبت آب به سیمان، وزن آب مخلوط تقسیم بر وزن سیمان است. بتن با کیفیت بالا با کاهش نسبت آب به سیمان تا حد امکان، بدون به خطر انداختن کارایی بتن تازه، اجازه می دهد تا آن به درستی قرار داده شده و محکم گردد.

 

گروه پیمانکاری وریاماتک با تجهیزات پیشرفته و نیروی فنی متخصص  قادر به انجام پروژه های تخریب بتن از قبیل تخریب بتن های حجیم ، تخریب دیوارهای برشی بتنی ، تخریب فنداسیون ،تخریب فنداسیون پایه تاور، تخریب ستون های بتنی ، تخریب شمع های بتنی ،  تخریب سقفهای تیرچه بلوک ویونولیت و سقفهای دال بتونی ، کامپوزیتی ، عرشه فلزی (فولادی ) ، پیش تنیده  ، تخریب شاتگریت و همچین  تخریب  بتن های پلیمری یا رزینی شما کارفرمایان محترم را دارد.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

کلمات کلیدی : بتن | ساخت بتن | بتن مسلح |
تعداد بازدید : 2865 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران