برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


اجاره و خرید چکش برقی

چکش برقی چیست؟

چکش برقی یا electric hammer ابزاری است که برای کارهای ساختمانی، تخریب انواع بتن غیر مسلح و بتن مسلح تخریب آجر سنگ ، کاشی ملات ، تخریب خاک تخریب دژ و سنگ استفاده می شوند و در سایز های مختلف بر اساس وزن از ۶ تا ۳۲ کیلویی دسته بندی می شوند.

 

جهت اجاره هیلتی تماس بگیرید

اجاره سنباده لرزان

 

پیکور چیست؟

به تمام ابزارهای تخریب بتن و سنگ مکانیکی که بوسیله نیروهای محرکه مختلف از قبیل برق بنزین باد و هیدرولیک کار میکنند پیکور میگویند ،که در دسته های مختلف و وزنهای برای کارایی های مختلف بکار گرفته می شود.

 

اجاره پیکور در تهران

 

انواع پیکور:

 1. پیکور هیدرولیکی
 2. پیکور بادی
 3. پیکور (چکش) برقی ، بتن کن یا هیلتی

انواع پیکور را قبلا در مقاله ای کامل توضیح دادیم. برای اطلاعات بیشتر لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید. انواع پیکور و کاربرد آنها

 

اجاره هیلتی

شرکت هیلتی اولین و معتبرترین سازنده چکش های برقی قدرتمند در دنیا می باشد که در میان مردم استفاده از واژه هیلتی برای تمام پیکور یا چکش های برقی مرسوم است و بیشتر پیکور برقی را بعنوان هیلتی می شناسند .

 

بتن کن چیست؟

به پیکور یا چکش برقی بتن کن هم می گویند. اما از اصطلاح بتن کن برای ابزارهای برقی دوکاره استفاده میشود ،که هم استفاده دریل جهت سوراخکاری در بتن و سنگ و آجر و ... و هم قابل استفاده برای تخریبهای خیلی سبک میباشد .

 

موارد استفاده از بتن کن های دو کاره:

 • سوراخکاری در بتن جهت کاشت میلگرد و بولت
 • سوراخکاری جهت عبور تاسیسات
 • انجام کارهای مرتبط با نصب و تاسیسات

 

ابزارهای دوکاره برقی یا همان بتن کن دوکاره در وزن های مختلف از ۳ الی ۱۱ کیلو میباشند.

دریل‌های بتن کن به دو نوع متداول چهار شیار و پنج شیار تقسیم شده که با نام‌های SDSPLUS و SDSMAXشناخته می‌شوند.

دریل‌های بتن کن نیمه‌صنعتی از نوع چهارشیار بهره می‌برند و دریل‌های بتن کن صنعتی و بزرگ پنج شیار هستند.

 1. بتن کن دو کاره ۴ شیار در وزنهای ۳ تا ۷ کیلو قابل استفاده با مته های نمره ۶ تا ۲۲
 2. بتن کن دو کاره ۵ شیار در وزنهای ۴ تا ۱۱ کیلو قابل استفاده با مته های ۱۶ تا ۵۲

 

جهت اجاره هیلتی تماس بگیرید

اجاره سنباده لرزان

 

سازنده های معتبر چکش تخریب برقی عبارتند از :

در این میان شرکت های چینی هم اقدام به تولید پیکور برقی کرده که از نظر قدرت و کیفیت به پای تولیدات اروپایی نمی رسد ولی در رده متوسط میباشند و برای تخریب بتن های غیر مسلح و یا بتن مسلح با حجم و ضخامت کم ،بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند .

 

برندهای چینی موجود در بازار ایران عبارتند از :

 • رونیکس Ronix
 • توسن Tosan
 • نِک NEC
 • ای پی ان APN
 • آروا Arva
 • آنکور Anchor
 • کرون Crown
 • دی سی ای DCA
 • محک Mahak

 

اجاره بتن کن

 

انواع چکش برقی (بتن کن) و کابردشان:

 • چکش برقی ۷ کیلویی:
  چکش برقی 7 کیلویی در رده چکش های برقی کوچک قرار میگیرد و قابل استفاده برای تخریب کاشی سرامیک دیوار ، تخریب یا مضرس کردن گچ و خاک یا ملات دیوار ، شیار زنی روی دیوارهای گچی جهت عبور لوله و تاسیسات ،کندن چاه و کلیه کارهای سبک

 

برای مشاوره رایگان در زمینه اجاره انواع چکش برقی با ما تماس بگیرید

اجاره سنباده لرزان

 

 • چکش برقی 10 کیلویی:
  چکش برقی 10 کیلویی نسبت به چکش برقی ۱۶ کیلویی ضعیف تر میباشد ولی به علت سبکتر بودن قابلیت و کارایی بیشتری دارد که مناسب تخریب دیوار های آجری بلوکی و سفالی ، تخریب سنگ نما ، شیار زنی روی دیوار جهت عبور لوله و تاسیسات ،کندن چاه خاکی، تخریب نمای ساختمان،تخریب بتن های غیر مسلح و سبک می باشد.

 

 • چکش برقی ۱۵ - ۱۶ - ۱۷ کیلویی:
  مناسب برای انواع تخریب نیمه سنگین و سنگین از قبیل تخریب دیوار آجری ،دیوار بتنی ،تخریب کفسازی سنگ و سرامیک واحدهای آپارتمانی ،تخریب انواع سقف جهت بازشو و داکت و ...تقریبا مناسب برای همه نوع تخریب بجز تخریب های خیلی سبک و ظریف است. دستگاه بعلت داشتن دسته کمکی اپراتور یا کارگر قادر است آن را به صورت تفنگی بگیرد و عملیات تخریب را انجام دهد ضمن که بعلت قدرت تخریب بالایی که دارد مناسب تخریب کف در ابعاد کم نیز هست. لازم به ذکر است بعلت وزن دستگاه کارگر یا اپراتور فقط قادر است دستگاه را به صورت افقی تا روبروی شکم بگیرد و کار کند در صورت که ارتفاع تخریب بیشتر از ۱۲۰ سانتیمتر باشد لازم است که داربست یا زیرپای محکم و مناسب استفاده شود که اپراتور خسته نشود.

 

 • چکش برقی ۳۰ - ۳۲ کیلویی:
  چکش برقی ۳۰ کیلویی مناسب برای تخریب بتن های حجیم با مقاومت بالا مانند فنداسیون تخریب آسفالت تخریب سقف تیرچه، سقف متال دک یا عرشه فلزی - سقف دال بتونی - سقف کامپوزیت - کفسازی مسلح و غیر مسلح.
  این دستگاه بعلت T شکل بودن و وزن سنگینی که دارد کارگر یا اپراتور تنها میتواند زیر پای خود را تخریب کند و امکان تخریب دیواره و تخریب از کنار را ندارد چکش برقی ۳۰ کیلویی دی والت DeWALT قویترین چکش برقی موجود در جهان میباشد و غیر از اینکه از رقیبان خودش همانند ماکیتا و بوش و .. یک سرو گردن بالاتر است حتی طبق نظر کارشناسان وریاماتاک چکش برقی سی کیلویی دی والت قویتر از چکش های سی کیلویی کمپرسور بادی میباشد.

 

در نهایت با توجه به مسائل مطرح شده شما باید در ابتدا بدانید که برای چه کاری قصد خرید و یا اجاره چک برقی (بتن کن) را دارید .

 

ما سعی کردیم به سوالاتی همچون :

 • چکش برقی چیست ؟
 • بتن کن مناسب کار من چیست ؟
 • چکش برقی چند کیلویی مناسب چه کاریست ؟
 • کدام برند بتن کن بهتر است ؟

و سوالات مشابه در این مقاله پاسخ دهیم .

اما اگر همچنان سوالی در ذهن شما باقی مانده و یا می خواهید از خدمات اجاره چکش برقی و بتن کن استفاده کنید و نمی دانید کدام بتن کن و چکش برقی را انتخاب کنید ، می توانید با مشاوران وریاماتاک تماس بگیرید تا با توجه به نیازتان بهترین و کارامدترین بتن کن را به شما معرفی کنیم .

 

جهت اجاره هیلتی با وریاماتاک تماس بگیرید

اجاره سنباده لرزان

 

از اینکه تا انتهای مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزارم و امیدوارم که این مقاله در انتخاب ابزار تخریب مورد استفاده تان کمک شایانی کرده باشد.

اشتراک گذاری:
تعداد بازدید : 6729 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران