برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


اجاره بالابر ساختمانی

اجاره انواع بالابر تک فاز و سه فاز

 

اجاره بالابر ساختمانی در تهران

کرایه بالابر تک فاز و سه فاز روزانه و ماهانه

ارسال به تمام نقاط تهران 

جهت اجاره بالابر ساختمانی با ما تماس بگیرید

بالابر ساختمانی

 

بالابر ساختمانی چیست؟

جابجایی مصالح مختلف جهت راهبرد پروژه ساختمانی بین طبقات آن امریست اجتناب ناپذیر. جهت تسریع در عملیات عمرانی همچنین ذخیره سازی انرژی نیروی کار باید از بالابر ساختمانی استفاده نمود. 

در واقع بالابر ساختمانی وسیله ایست که آن را برای حمل، انتقال و جابجایی بار به ارتفاع های مختلف، مورد استفاده قرار می دهند. جهت تهیه بالابر ساختمانی باید به نکات زیر توجه نماییم:

  • قدرت
  • ظرفیت
  • قیمت تمام شده
  • محیط کاری
  • ایمنی و نوع کاربرد

 

نحوه ی عملکرد بالابر ساختمانی:

همان طور که از نام آن پیداست، از بالابر ساختمانی و یا همان بالابر مصالح ساختمانی، برای جابجایی مصالح در راستای عمودی (در جهت های بالا و پایین) استفاده می گردد. در این نوع بالابر باکت حمل مصالح به سیمی مخصوص متصل شده و با شروع کار الکتروموتور می توان عمل جا به جایی بین طبقات را انجام داد. بهتر است بدانیم نام دیگر بالابر ساختمانی، بالابر کارگاهی نیز می باشد.

بالابر ساختمانی

انواع بالابر ساختمانی:

بالابرها انواع مختلفی دارند که هر کدام قدرت و کارایی متفاوتی داشته بنابراین بهتر است که به هنگام تهیه بالابرهای ساختمانی به نیاز پروژه توجه داشت تا بتوان بالابر مناسبی انتخاب نموده و از آن بهره برد. به صورت کلی بالابرهای ساختمانی به دو نوع تقسیم می شوند که در زیر به بررسی و تشریح آن ها پرداخته ایم:

 

بالابر ساختمانی تک فاز:

لازم به ذکر است که در این نوع از بالابر ساختمانی نیروی مورد نیاز به منظور جابجایی مصالح، به وسیله الکترو موتور تک فاز تا توان 3 اسب بخار تامین می شود که با برق 220 ولت شهری نیز قابل راه اندازی و استفاده می باشد. بنابراین در محیط ساخت و ساز شهری که دسترسی به برق تک فاز به سهولت و راحتی انجام می گیرد، بالابر ساختمانی تک فاز کاربرد بسیار فراوانی دارد و در بیشتر کارگاه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. نکته بسیار مهم و قابل توجه درباره بالابر تک فاز این است که قابلیت جابجایی مصالح تا وزن 300 کیلوگرم را دارا بوده و نسبت به بالابرهای سه فاز مقرون به صرفه تر و ارزان تر می باشند.

 

اجاره بالابر ساختمانی در تهران

کرایه بالابر تک فاز و سه فاز روزانه و ماهانه

ارسال به تمام نقاط تهران 

جهت اجاره بالابر ساختمانی با ما تماس بگیرید

بالابر ساختمانی

 

بالابر ساختمانی سه فاز:

می توان اشاره داشت که موتور بالابر ساختمانی سه فاز نسبت به بالابر ساختمانی تک فاز از قدرت بسیار بالاتری برخوردار است که البته با برق سه فاز 380 ولت به کار می افتد و قابلیت جابجایی بار بیشتر از 300 کیلوگرم را نیز دارد. این نوع از بالابرها، بیشتر در فضای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. البته نکنه بسیار مهمی که باید بدانید، این است که در صورت عدم دسترسی به برق سه فاز، با استفاده از اینورتور یا درایو می توان برق تک فاز را به سه فاز تبدیل کرد اما در هنگام استفاده از برق سه فاز باید شرایط ایمنی به صورت کامل تأمین گردد.

 

تعداد بازدید : 393 نفر

امتیاز بدهید:

ارسال نظر

نظرات دیگران

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نظر را شما ثبت نمائید.